مقالات

خیانت در امانت رمز ارزها در قانون مجازات اسلامی

ما در این نوشتار به شما خواهیم گفت :که آیا جرم سنتی خیانت در امانت در بستر الکترونیک با نظر به رمز ارزهای دیجیتال که نوعی داده پیام های رمزنگاری شده است قابلیت تحقق دارد یا خیر؟
اگر قصد وکالت در  خیانت در امانت  رمزارزهای دیجیتال  دارید باید بدانید یک وکیل در این حوزه باید دارای چه تخصص هایی باشد

 

شخصی که در حوزه های تخصصی علوم کامپیوتر اعم از شبکه های رایانه ای،نرم افزارها و بدافزار ها و … اطلاعاتی داشته و مسلط به قوانین ،آیین نامه ها و بخش نامه های این حوزه اعم از قانون تجارت الکترونیک ، قانون جرایم یارانه ای ، قانون مجازات اسلامی و ….

خیانت در امانت رمزارزهای دیجیتال

تیم وکلای همیاردر خصوص خیانت در امانت در رمزارزهای دیجیتال در این محتوا به شما خواهد گفت که خیانت در امانت چه نوع جرمی است و چگونه محقق خواهد شد ؟
شاید بسیاری از شما با جرم خیانت در امانت روبرو شده باشید و علاقه مند باشید که بصورت کاربردی با عناصر متشکله این جرم آشناشوید.
در قوانین جزایی کشور اولین چیزی که مد نظر قانون گذار است و ارتکاب یک جرم را می توان محقق دانست موضوع جرم است که فعل یا ترک فعل مجرمانه بر آن محقق می شود مثلا در جرم خیانت در امانت موضوع جرم مالی است که تعلق به شخص دیگری دارد و وی مال را به ثالثی می سپارد که نگهداری کند لکن نامبرده بر خلاف میل امانت دهنده یا مالک اقدام به تصاحب ، تلف ،استعمال یا مفقود می نماید.
در این جرم نیز مانند سایر جرایم عنصر معنوی که همانا قصد قبلی مبنی بر تصاحب ، تلف ،استعمال یا مفقودکردن مال سپرده شده است مهم است.

جرم خیانت در امانت در بستر فضای مجازی نیز به نظر نگارنده در صورت وجود جامع شرایط علمی و قانونی قابلیت تحقق دارد. وکیل خیانت در امانت در رمزارزهای دیجیتال با بررسی رویه قضایی به این نتیجه میرسد که در صورتی که قصد طرفین مبادلات اقتصادی نباشد و صرفا نقش نگهدارنده در wallet (کیف پول مجازی)را ایفا نمیاد امکان تحقق این جرم و صدور کیفرخواست دو محکومیت وجود دارد.

 

گروه وکلای همیار متخصص در پرونده های حقوقی، کیفری،خانوادگی، ملکی و ...

 

شماره تماس:09125477925

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چطور می تونیم به شما کمک کنیم؟

برای حل مشکلات حقوقی خودتان به ما اعتماد کنید و با ما تماس بگیرید.

آخرین مقالات